Nowości w Abcpush.com

1484080449_label_new-red
Intensywny rozwój i prace nad produktem nabierają coraz szybszego tempa. Właśnie zakończyliśmy prace nad pięcioma ważnymi funkcjonalnościami, które nie tylko ułatwią korzystanie z notyfikacji, ale przede wszystkim pozytywnie wpłyną na konwersje kampanii web push.

O czym mowa? 
-edytowalny formularz zapisu na subskrypcje,
-dodanie grafiki w formularzach zapisu na subskrypcje,
-dodanie grafik w notyfikacjach on-site,
-dodanie grafik w notyfikacjach off-site,
-zmiana wyglądu listy w notyfikacjach on-site.

Edytowalny formularz zapisu na subskrypcje oraz dodanie grafiki
Poprzednio nie mieliście możliwości decydowania o tym, jaki komunikat zobaczy użytkownik, które chce zapisać się do notyfikacji. Tekst ustawiony był automatycznie i nie było możliwości jego zmiany. Z przeprowadzonych przez nas obserwacji zauważyliśmy, że może to w pewnych przypadkach źle wpływać na konwersje zapisu userów na subskrypcje.
Mając na uwadze powyższe wątpliwości dodaliśmy opcje edycji, co oznacza, że od teraz, wszystkie teksty na formularzu będziecie mogli dostosować do własnych potrzeb.
Dostęp do edycji znajdziecie w panelu admina w zakładce „Strona zapisu”.
zrzut-ekranu-2017-01-10-o-15-17-52
Formularz składa się z tytułu, krótkiego tekstu uzupełniającego oraz grafiki. Własna grafika to także ważny element, który wpływa na szybkość budowania bazy subskrybentów, dodając samemu komunikatowi wiarygodności. Poprzednio grafika nie była dostępna, co mogła lekko mylić użytkowników, którzy nie mieli zaufania do nowych komunikatów bez brandu strony jaką odwiedzają.
Aby aktywować nowy teksty oraz grafikę w formularzu, wystarczy kliknąć „Zapisz”.

Dodanie grafik w notyfikacjach on-site i off-site
To kolejna ważna zmiana, która również będzie miała pozytywny wpływ na konwersje kampanii. Poprzednio w powiadomieniach off-site grafika była ustawiona automatycznie i nie było możliwości jej zmiany. Obecnie możecie dostosować grafikę do własnych wymogów.
Grafikę możecie dodać klikając w „Nowa notyfikacja”, a następnie wybierając „ikona dla notyfikacji”.
ikona

Grafiki kampanii pojawiły się także w notyfikacjach on-site, które dostępne są na liście po kliknięciu w „dzwoneczek”.
Poprzednio lista nie wyglądała zbyt zachęcająco i zdecydowanie mało estetycznie. Wprowadzone zmiany powodują, że dostępne na liście notyfikacje są przyjemniejsze w odbiorze przez użytkowników.

Zmiana wyglądu listy w notyfikacjach on-site
Tak jak wspominaliśmy wcześniej, poprzednia lista notyfikacji on-site nie była zbyt przyjemna dla oka co również przekładało się na konwersje i liczbę kliknięć w linki.
Po wprowadzeniu drobnych zmian w postaci poprawienia tytułów, opisów oraz dodaniu grafik, lista wygląda zdecydowanie schludniej, co pozytywnie powinno wpłynąć na klikalność w powiadomienia.
zrzut-ekranu-2017-01-11-o-10-50-07

Już niebawem możecie spodziewać się kolejnych nowości i poprawek, które wprowadzamy pracując razem z klientami oraz dostosowując produkt i jego działanie do opinii użytkowników.
Jeśli masz jakieś uwagi lub sugestie dotyczące zmian lub funkcjonalności, zachęcamy do kontaktu z nami: dawid.medrek@abcpush.com

Nie znalazłeś/aś odpowiedzi na nurtujące Cię pytanie?
A może chcesz podzielić się swoimi uwagami?
Napisz do nas; dawid.medrek@abcpush.com lub skype: dmedrek90

Z chęcią odpowiemy na każde Twoje pytanie.

Chcesz wypróbować abcpush.com przez 14 dni za darmo?
zrzut-ekranu-2016-12-15-o-15-19-45

 

Dodaj komentarz