Jak zainstalować wtyczkę Abcpush.com na swojej stronie?

Proces instalacji oraz konfiguracji konta Abcpush powinien zająć około 2 minut i nie jest do tego potrzeba żadna wiedza informatyczna oraz specjalne umiejętności. W tym wpisie przedstawimy Wam krok po kroku, w jaki sposób zacząć korzystać z web push notyfikacji na swojej stronie.

1. Instalacja.
Po dokonaniu rejestracji konta zostaniemy przeniesieni do panelu administracyjnego, który będzie naszym centrum dowodzenia.
Pierwszym krokiem jaki musimy wykonać, jest pobranie kodu instalacyjnego. Jest to kawałek kodu, który należy wkleić na swojej stronie. Pamiętajcie, że kod ten jest nieinwazyjny i nie spowoduje żadnych skutków ubocznych działania Waszej strony. Można go także w każdej chwili odinstalować.
W celu pobrania kodu przechodzimy do zakładki „Kod instalacyjny”, widocznej w lewym rogu ekranu w menu.
Zrzut ekranu 2017-01-27 o 11.10.10

Aby zacząć korzystać z Abcpush, należy wkleić kod tuż przed zamknięciem tagu body.
W tym miejscu znajdziesz zbiór informacji, w jaki sposób dokonać integracji z popularnymi platformami e-commerce oraz platformami do zarządzania treściami.

Jeśli nie wiesz w jaki sposób dokonać instalacji, nic nie szkodzi. Skontaktuj się z nami: dawid.medrek@abcpush.com a pomożemy Ci na każdym etapie instalacji i konfiguracji.

2.Formularz zapisu
Kolejnym krokiem przed rozpoczęciem wysyłania notyfikacji jest odpowiednia konfiguracja formularza zapisu. Znajdziemy go w lewym menu w zakładce „Strona zapisu”.
Formularz ten będzie widoczny dla użytkowników po wejściu na stronę i będzie zbierał dla nas zgody użytkowników na wysyłanie powiadomień web push.
Więcej o formularzu zapisu znajdziecie tutaj.

Przykładowy formularz dostępny na stronie Abcpush.com

Zrzut ekranu 2017-01-27 o 10.55.26

3.Gotowe 🙂 Wtyczka jest zainstalowana i gotowa do działania.
Więcej informacji dotyczących instrukcji działania wtyczki oraz poszczególnych funkcjonalności znajdziecie tutaj.

Dodaj komentarz