Co wpływa na szybkość zapisu na subskrypcje do powiadomień web push?

Wprowadzone przez nas w poprzednim tygodniu zmiany i nowości w działaniu Abcpush dotyczyły również bardzo ważnego elementu, jakim jest możliwość, a w zasadzie sposób zapisu na subskrypcje web push. W pierwotnej wersji produkt, baner, który wyświetlał się użytkownikowi po wejściu na stronę z komunikatem o wyrażenie zgody na otrzymywanie powiadomień wyglądał nieco archaicznie i składał się z ustawionego automatycznie (bez możliwości zmiany) komunikatu.

zrzut-ekranu-2016-12-20-o-10-53-04
Nie wygląda zbyt zachęcająco, prawda?

Wskaźnik zapisów nie był zadowalający, zarówno na stronie Abcpush.com jak i stronach naszych partnerów.
Dlaczego tak się działo? odpowiedzi na to pytanie może być kilka, ale dwie najważniejsze jakie dało się mocno odczuć to:
-strach użytkowników przed zapisem. Pytania; co to jest i czy nie jest to jakiś spam?
Dotyczyło to głównie obawy, czy komunikat faktycznie dotyczy strony na jaką weszliśmy, czy może jest ukrytym spamem lub nachalną reklamą.
-teksty, które nie były dostosowane do języka grupy docelowej i nie informowały, w jakim celu mam wyrazić na coś zgodę.
Wszelkie treści oraz komunikaty muszą nawiązywać do stylu prowadzenia strony lub bloga i branży, aby zachować naturalną ciągłość komunikacji.

1.Pierwszą rzeczą jaką zdecydowaliśmy się zmienić, była możliwość umieszczenia logotypu danej firmy/strony na formularzu zapisu. Powoduje to uwiarygodnienie tego komunikatu oraz wzrost zaufania użytkowników, co jednoznacznie przekłada się na ważny wskaźnik, jakim są zapisy na subskrypcje.

2.Drugim elementem jaki wzięliśmy pod uwagę, była możliwość edycji tekstów widocznych w formularzu. Jak już wcześniej wspomnieliśmy, ważnym czynnikiem jest język grupy docelowej (biznesowy, bardziej młodzieżowy, humorystyczny) oraz sam przekaz/informacja, jaką korzyść jako użytkownik zyskam, klikając „tak”.

Jak obecnie wygląda formularz zapisu na przykładzie abcpush.com?
Zrzut ekranu 2017-01-27 o 10.55.26
To co najważniejsze w formularzu:
-logotyp, który uwierzytelnia i buduje zaufanie użytkowników, którzy nie będą obawiać się i pytać „co to jest!?”,
-prosty tekst z informacjami, co zyskuje, wyrażając zgodę na otrzymywanie powiadomień.

Podsumowanie
Wprowadzając powiadomienia web push na swojej stronie lub blogu pamiętaj, żeby zadbać o zaufanie użytkowników i prosty przekaz dotyczący korzyści, jakie niesie ze sobą zapisanie się. Każdy lubi wiedzieć na co się pisze i co otrzyma w zamian.
Ty będzie mógł pozyskiwać więcej użytkowników, którzy otrzymają powiadomienia, użytkownik zaś będzie na bieżąco z nowościami oraz ofertami jakie proponujesz.

Dodaj komentarz