[CASE STUDY] Jak powiadomienia web push pomogły nam promować treści na blogu Abcpush

Całkiem niedawno pisaliśmy o wykorzystaniu notyfikacji web push przez Facebooka i tym, w jaki sposób przełożyło się to na wyniki i aktywność użytkowników. Więcej na ten temat możecie znaleźć tutaj.
Dzisiaj przyszedł czas na pokazanie paru ciekawych liczb dotyczących działania notyfikacji web push na platformie Abcpush.com.
Zachęcamy do lektury.

Cel
Od początku głównym cel jaki przyświecał nam w związku z aktywowaniem powiadomień na stronie Abcpush.com były dwie rzeczy:
-sprawdzenie jaki procent odwiedzających abcpush.com będzie zapisywał się na subskrypcje.
-promowanie treści na blogu dostępnym pod adresem blog.abcpush.com.

Dzięki zastosowaniu tego typu rozwiązania byliśmy w stanie otrzymać solidne dane poglądowe dotyczące działania web push w określonej grupie docelowej; w tym przypadku są to osoby zainteresowane rozwiązaniami marketingowymi, działającymi w modelu SaaS.


Wyniki

Na początku postanowiliśmy przetestować rozwiązanie przez okres 3 tygodni, kiedy po raz pierwszy pokazaliśmy nasz produkt dla naszych potencjalnych partnerów.
Przez 14 dni na stronie pojawiło się 493 UU, z czego 48 osób zapisało się na subskrypcje.
Wskaźnik zapisów na subskrypcje wyniósł lekko ponad 10%. 

Czy to dobry wynik?
W przypadku zastosowania powiadomień web push na stronach produktów oferujących rozwiązania w modelu SaaS jest to jak najbardziej dobry wynik. Początkowo spodziewaliśmy się konwersji na poziomie 5-6%, dlatego ostateczny wynik jest dla nas zdecydowanie zadowalający.

Drugim celem wprowadzenia web push notyfikacji była chęć promocji treści dostępnych na naszym blogu.
Chcieliśmy maksymalnie ograniczyć wszelkie płatne formy promocji treści, skupiając się jednocześnie na wyciśnięciu maksimum z użytkowników, którzy już nas odwiedzili i zapisali się na subskrypcje.
Zdecydowaliśmy się wysyłać notyfikacje przez 3 dni w tygodniu; poniedziałek, środa, piątek, co według nas powinno pozytywnie wpłynąć na zainteresowanie notyfikacjami i ostateczną liczbę kliknięć (o tym co wpływa na zaangażowanie użytkowników i kiedy wysyłać powiadomienia będzie osobny wpis).

Średni CTR notyfikacji web push wynosi u nas od 15 do nawet 40% co pozwala nam generować stały i co najważniejsze dobry jakościowo ruch na bloga.
Liczba czasu spędzanego przez użytkowników notyfikacji web push na czytaniu wpisów jest nawet 2-3X większa od tych, którzy przychodzą do nas bezpośrednio lub z polecenia.
Dla porównania, jeśli chodzi o jakość ruchu, na pierwszym miejscu – co chyba nie jest zaskoczeniem – znajdziemy ruch organiczny.

 

Notyfikacje On-site
Poza notyfikacjami off-site, warto wspomnieć jeszcze o tych, jakie pojawiają się na stronie; to powiadomienia widoczne na liście po kliknięciu w „dzwoneczek”. Każdy użytkownik, który wchodzi na główną stronę Abcpush.com może zobaczyć listę wszystkich aktualnych powiadomień.
W tym przypadku, średni CTR wynosi od 5 do 15%. Co ważne, są to użytkownicy, którzy nie zawsze zapisują się na subskrypcje web push, co pozwala nam dodatkowo generować ruch bezpośrednio ze strony głównej.

 

Wnioski
W naszym przypadku notyfikacje web push warto było zastosować w szczególności do promowania contentu, jaki udostępniamy na blogu czy w mediach społecznościowych. Powoduje to nie tylko aktywizowanie użytkowników jakich pozyskujemy, ale również realnie przekłada się na jakość ruchu z notyfikacji.

Dodaj komentarz